همزمان با عید سعید قربان از نفرات برتر فراخوان چشم انداز 20 ساله شهر همدان تجلیل شد

همزمان با عید سعید قربان از نفرات برتر فراخوان چشم انداز 20 ساله شهر همدان تجلیل شد

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان؛ مرتضی حضرت زاده در این مراسم گفت: یکی از چالش های امروز اداره‌ی شهرها وجود دیدگاه‎های متفاوت و متنوع به مسایل و پیرامون حوزه مدیریت شهری است که بهره‎مندی از این دیدگاه‎ها نیازمند حضور و مشارکت حداکثری شهروندان و نخبگان در ارایه نقطه نظرات است.

وی بیان کرد: شهروندان و نخبگان با بیان نقطه نظرات خود و به چالش کشیدن مسایل حوزه های مختلف، می توانند مدیریت شهری را در مسیر رسیدن به اهداف بالادستی همراهی کنند.

وی با اشاره به اینکه پیشینه و تاریخ کهن شهر زیبای همدان برای همه روشن است، اظهار کرد: مدیریت شهر در دست همه امانت است، از این رو باید در جهت رشد و تعالی این ظرفیت عظیم، از تمامی ظرفیت ها و سلایق بهره برد که در همین راستا و با تاکید شهردار همدان و حمایت شورای اسلامی شهر مشارکت شهروندان در اداره شهر مورد توجه قرار گرفته است.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری همدان، در این راستا افزود: برنامه راهبردی عملیاتی شهر و شهرداری با هدف پیشبرد اهداف و چشم اندازهای 20 ساله شهر همدان در حال تدوین است که تحقق این موضوع نیازمند همراهی و مشارکت شهروندان و نخبگان می باشد که بر همین اساس در خردادماه امسال طی فراخوان عمومی نظرات، ایده ها و پیشنهادات مردمی جمع آوری و احصاء گردید.

حضرت زاده با اشاره به اینکه نظرات و ایده های خوبی از سوی شهروندان و نخبگان در این فراخوان ارایه شده است، گفت: این فراخوان در سه بخش عمومی، جوانان و دانشجویان و کودکان و نوجوانان برگزار شد که 193 نفر از شهروندان در آن شرکت کردند که بر اساس تصمیمات اتخاذ شده تمامی ایده ها و نظرات در اختیار مشاور قرار خواهد گرفت تا در برنامه ریزی ها و اجرای طرح ها و پروژه ها مختلف شهری لحاظ شود.

وی عنوان کرد: پس از بررسی های صورت گرفته؛ هیات داوران در بخش عمومی، جوانان و دانشجویان نفرات برتر را معرفی کرد که بر این اساس عاطفه خیراندیش، لیلا فتحی، مهین سزاد دهقانی و امیرحسین میرزائی به ترتیب ایده های برتر را کسب کردند و به رسم یادبود حواله خرید دوچرخه به این عزیزان اهدا شد و به 25 نفر دیگر نیز به قید قرعه کارت هدیه نقدی 5 میلیون ریالی اهدا گردید.

وی با تاکید به اینکه آینده شهر در دستان کودکان و نوجوانان است و باید از نظرات و ایده های این عزیزان نیز بهره برد، گفت: در بخش کودکان و نوجوانان 9 نفر شرکت کردند که یلدا حاجیلویی نصیر رتبه اول و کوروش ترکاشوند نیز رتبه دوم ایده برتر را کسب نمودند و از حضور و مشارکت آناهیتا آورزمانی، طهورا بهادری، بهار متقیان نسب، سیده ریحانه موسوی، شایلین محمودی مراد، آنیسا هراتی خو و نگار هراتی خو نیز با اهدای کارت هدیه نقدی دو میلیون ریالی تجلیل شد.

یادآور می شود برنامه راهبردی- عملیاتی شهر و شهرداری همدان به عنوان اولین برنامه مشارکتی شهر همدان در حال تهیه و تدوین است که در این برنامه چشم‌انداز شهر همدان در یک افق ۲۰ساله ترسیم و در چهار برنامه عملیاتی در ابتدای فازهای پنج ساله تهیه می‌شود.

وجه تمایز این برنامه با سایر برنامه‌ها، مشارکتی بودن آن است تا ضمن اخذ نظرات تمامی گروه‌ها از جمله شهرداری، شورای اسلامی شهر، دستگاه‌های اجرایی، نخبگان ، شهروندان و غیره چشم‌انداز مورد وفاق همگان تبیین شود و بر مبنای چشم‌انداز تهیه شده برنامه‌های عملیاتی شهر و شهرداری تعریف گردد. در واقع فرایند تهیه و تدوین چشم انداز ۲۰ساله شهر همدان با مشارکت شهروندان، مسئولین شهری و کارشناسان مشخص میگردد.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پنج =